United Airlines
Duyuru

25-Jul-2017

United Havayolları İle İlgili Önemli Hatırlatmalar

Değerli Acentelerimiz,

United  Havayollarına ait yapılan hatalı işlemleri engellemek ve  en aza indirmek için iptal, iade, değişiklik işlemleri ve  genel konular  hakkında bazı hatırlatmalar yapmak isteriz.

İPTAL, İADE VE DEĞİŞİKLİK İŞLEMLERİ

  • Değişiklik işlemlerinde hiç kullanılmamış biletlerde ilgili ücret kuralının ‘Cancellation’ bölümünde yer alan kurallar dikkate alınmalıdır. Bir kısmı kullanılmış biletler için ‘Changes’ bölümünde yer alan kurallar geçerlidir.
  • Değişiklik işlemlerinde ceza EMD ile tahsil edilir. Oluşması durumunda fiyat ve vergi farkı bilet üzerinde gösterilir.
  • Herhangi bir nedenden dolayı oluşan sefer iptali ve  değişiklikleri ile ilgili olarak mutlaka ofisimiz ile irtibata geçilmeli ve onay alınarak vaiver kodu talep edilmelidir. Aksi durumlarda ADM çıkarılmaktadır.
  • İade işlemleri Bsp link üzerinden refund application doldurularak tamamlanır. Bir kısmı kullanılmış biletlerde ve iade tutarından emin olunmadığı durumlarda sıfır değerli refund application doldurulduktan sonra ‘’REASON FOR REFUND’’ bölümüne iade talebinin sebebi İngilizce olarak belirtilerek havayolu tarafından gerektiği şekilde doldurulması sağlanabilir. Eklenmesi gereken evraklar söz konusu ise Bsp link üzerinden eklenmelidir.

GENEL HATIRLATMALAR

  • United havayolları kuralları gereği 15 yaş ve altı çocuk yolcular tek  başına seyahat edememektedir. Bu durumda ofisimiz ile irtibata geçerek UMNR formu talep edilmesi ve bu hizmetin ödemesinin yapılması gerekmektedir. UMNR hizmeti sadece United havayolları ve United Express uçuşları için ( Amerika iç hatlar ) geçerlidir. Ortak uçuşlar için bu hizmet verilmemektedir. İstanbul çıkışlı ve Avrupa aktarmalı uçuşlarda bu şekilde bir hizmet verilmemektedir.
  • United havayollarında kesilen iç hat  biletlerde  free bagaj hakkı bulunmamaktadır. Bu sebeple talep edilmesi durumunda ofisimiz ile uçuştan 72 saat önce olmak şartıyla irtibata geçerek işlem yaptırabilirsiniz. Bu işlem için United segmentleri için ayrı pnr yaratılması ve farklı havayollarına ait başka segmentler bulunmamalıdır. 1. Parça bagaj 23 kg 30 USD  2. Parça bagaj 23 kg 40 USD dir.
  • Koltuk rezervasyonları (ücretli – ücretsiz) www.united.com adresinden yapılmaktadır. Ofisimizden bu gibi konularda sistemsel olarak işlem yapılmamaktadır.

Detaylı bilgi için 0212 334 29 61 numaralı telefondan ofisimizi arayabilir veya groups@airep.com  adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Bol satışlar dileriz.

Saygılarımızla,

AiRep Havacılık ve Turizm A.Ş

 

  United.com