Air-Mediterranean

Air-Mediterranean; Yunanistan merkezli bir havayolu olarak, 2017 yılının Ocak ayında Yunan Sivil Havacılık otoritelerinden ve Avrupa Havacılık Güvenliği Komitesinden havayolu işletme belgesini alarak faaliyetlerine başlamıştır. Air-Mediterranean kurucuları, 35 yıldan fazla havacılık sektöründe tecrübesi olan ve birçok ödül almış havayollarında çalışmış kişilerden oluşmaktadır.

Air-Mediterranean, en son teknoloji ile donatılmış Boeing 737 tipi uçaklar ile hizmet vermektedir.

Şirket Vizyonu

Air-Mediterranean’ın öncelikli hedefi; bağlantılı olmayan ülkeler arasında köprü oluşturmak, pazara yeni destinasyonlar kazandırmak, Avrupa ve Atina’yı bir HUB olarak kullanarak hızla gelişen Orta doğu ve Afrika pazarına bağlayan lider bir havayolu olmaktır.

Şirket Misyonu

Air-Mediterranean; öncelikle güvenli ve kaliteli bir yolculuk sağlayarak, gerçek bir Akdeniz deneyimi sunmak ve kendisini günden güne daha da geliştirerek, her geçen gün kendisini yukarılara taşımayı ilke edinmiştir.

Şirket değerleri

Air-Mediterranean kendisini başarıya götürecek değerleri aşağıdaki şekilde sıralamaktadır;

  • Güvenlik
  • Müşteri / yolcu odaklı hizmet anlayışı
  • Yüksek verimlilik
  • Sadelik
  • Takım ruhu

Air-Mediterranean halen aşağıdaki noktalara uçmakta olup, yakın gelecekte İstanbul başta olmak üzere, yeni destinasyonlarla uçuş ağını genişletecektir.

ATİNA (ATH) - BAĞDAT (BGW)
ATİNA (ATH) - KASABLANKA (CMN)
ATİNA (ATH) - ERBİL (EBL)
ATİNA (ATH) - CİDDE (JED)
ATİNA (ATH) - HARTUM (KRT)
ATİNA (ATH) - LONDRA (STN)
ATİNA (ATH) - STOKHOLM (ARN)