Air Canada Hakkında:

 • Genel Merkezi Montreal’de bulunan Kanada’nın en büyük havayolu şirketi Air Canada, bugün 30,000 çalışanıyla dünyanın da en büyük 20 havayolu şirketi arasında yer alıyor.
 • Air Canada %100 güvenlik, koşulsuz müşteri mutluluğu ve mükemmellik hedefi ile hizmet vermektedir.

Tarihçesi:

 • Air Canada 2017 yılında dünyada 80 yılını kutlayacak.
 • Air Canada, bundan 80 yıl önce, 1937 yılında Trans Canada Airlines adıyla Vancouver ve Seattle arasında, iki yolcu ile ilk seferini gerçekleştirdi.
 • 1964 yılında Kanada’nın milli havayolu olmak için büyüyen şirketin adı, bu amaç doğrultusunda Air Canada olarak değiştirildi.

Air Canada Şirketler Grubu

Air Canada, Air Canada Rouge, Air Canada Express adlı ağ altında ortak çalıştığı bölgesel havayolu şirketleri ile beraber günde ortalama 1.500 tarifeli uçuş gerçekleştirmekte, Air Canada Express ve Air Canada Rouge servisleriyle yılda 41 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. Ayrıca grupta Air Canada Jetz ( Kiralık jet) ve Air Canada Vacations ( Holiday) şirketleri bulunmaktadır.

Filo ve uçuş ağı

 • Pırıl pırıl parlayan yeni filo, geniş gövdeli son teknoloji uçaklar
 • Air Canada;
 • Air Canada Express,
 • Air Canada Rouge servisleri ile 407 yolçu uçağından oluşan yepyeni bir filoya sahiptir.
 • Air Canada uzun menzilli hatlarda B787, B777, B767, A330 geniş gövdeli uçakları, kısa mesafeli hatlarda ise Airbus, Bombardier ve Embraer uçakları ile hizmet vermektedir. Filo ile ilgili detaylı bilgi için: tıklayın
 • Filoya sürekli eklenen yeni B787’ler ve pek yakında filoya girecek karbon emisyonu %14 daha az 61 B737 Max’lar ve 70 Bombardier CS300 sayesinde daha esnek, etkin ve yepyeni bir filo olacaktır.
 • 61B737 Max karbon emisyon %14 daha az gürültü 75 CS300 Bombardier
 • Yaygın global ağı sayesinde Kanada’da 64 noktaya, ABD’de 56 noktaya, Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Asya, Avustralya, Karayipler, Meksika, Orta ve Güney Amerika’ya 87 noktaya tarifeli seferler düzenleyen Air Canada, toplamda 6 kıtada 200’den fazla noktaya tarifeli seferler düzenlemektedir. Star Alliance ortakları ile 1321 havalimanı ve 192 ülkeye kesintisiz hizmet saglamaktadır.

Air Canada Bağlantı Platformları(HUB)

Air Canada 4 adet Hub noktasından Toronto(YYZ), Montreal ( YUL), Vancouver ( YVR) ve Calgary (YYC) müşterilerine kesintisiz, hızlı, kolay ve akıcı hizmet sunmaktadır.

TRANSBORDER Geçişi:

Air Canada, TRANSBORDER geçişi sayesinde, Kanada transit vizesi veya Kanada vizesi olan yolcularının ABD pasaport ve gümrük kontrollerinin Toronto Pearson International havalimanında gerçekleşmesini sağlayarak ABD’ye kolay ve rahat giriş imkanı sunuyor. Amerikan pasaportlu Air Canada yolcularına ise otomatik pasaport geçişi ve TSA Pre✓ programıyla güvenlik kontrollerinden daha rahat geçiş imkanı veriliyor. ABD gümrüğüne Kanada’dan giriş yapan Air Canada yolcuları, bu sayede olası uzun beklemelere de takılmamış oluyor. Business Class ve Staralliance Gold üyelerine Maple Leaf Lounge’unu kullanma imkanı da sunuluyor.

CANPLUS Programı:

Air Canada CANPLUS programı, Amerika seyahatleri için alınması zorunlu olan Kanada transit vizesi veya Kanada vizesi için Türk vatandaşlarına büyük kolaylık sağlıyor. Pasaportunda veya eski pasaportunda son 10 yıl içinde alınmış ABD vizesi, Kanada vizesi veya oturumu olan yolcular, CANPLUS’la çok daha kolay ve hızlı vize alabiliyor.

Ayrıcalıklı Servisler:

Uluslararası Business Class yolcuları, Kuzey Amerika ve Karayiplere uçan Business class yolcuları, Premium Economy Class yolcuları, Star Alliance Gold/Latitude yolcuları ile Air Canada Altitude yolcularına; öncelikli check-in imkanı, alanda güvenlikten öncelikli olarak geçme imkanı, öncelikli Boarding ve öncelikli bagaj imkanı sunuyoruz.

Mobil Servis:

Air Canada yolcuları Air Canada Mobil servisi ile her yerden bağlantı kurarak bir çok işlemi online yapabiliyor ve Air Canada’nın seyahatlerini kolaylaştırmak amacıyla sunduğu uygulamaları indirilebiliyor.

(Passbook Electronic Boarding Pass, Mobile Booking, Air Canada Vacations app, Air Canada mobile+, mobile.aircanada.com, Mobile check-in, Electronic Boarding Pass, Air Canada iOS app for Apple iPhone, iPad and iPod touch, Air Canada apps for BlackBerry, My Messages service, Mobile Flight Pass, Notification services, Iwatch app)