PAYLAŞ
Facebook Twitter More...

✈ Air Canada Uçuşları Hakkında Güncel Bilgiler

Kanada Hükümeti, Kanadalıların sağlığını ve güvenliğini koruma ve Kanada'da COVID-19'un yayılmasını azaltma konusunda kararlılığını sürdürmektedir. Bununla birlikte, Hükümet, COVID-19'un yayılmasıyla mücadele etmek için uygulanan geçici sınır tedbirlerinin gerektiğinde bazı aileler için zorluklar yarattığını kabul etmektedir.

Bu nedenle Hükümet, şu anda sınır önlemlerine duyulan ihtiyaca saygı göstererek aileleri bir arada tutmanın ve birliği destekleme yollarını araştırmaktadır.

Kanada Sınır Hizmetleri , 8 Haziran 2020 itibariyle, Kanada vatandaşlarının ve kalıcı oturma izni bulunanların yakın aile üyeleri olan ve COVID-19'a sahip olmayan veya COVID- belirtileri veya belirtileri sergilemeyen yabancı uyrukluların ya da COVID-19 olduklarına inanmak için bir nedeni olmayanlar, en az 15 günlük bir süre için yakın bir aile üyesi ile birlikte olmak için Kanada'ya giriş yasağından muaf tutulacaktır.

Bu muafiyet uyarınca Kanada'ya kabul edilen yabancı uyruklular 14 gün karantinaya alınmalıdır.

Yakın bir aile üyesinin tanımı şu şekildedir:

u  veya hukuki partner;

u  Göç ve Mülteci Koruma Yönetmeliği'nin 2. bölümünde tanımlandığı gibi bağımlı çocuk veya kişinin eşinin veya hukuki partnerinin bağımlı bir çocuğu;

u  (b) paragrafında atıfta bulunulan bağımlı bir çocuğun Göç ve Mülteci Koruma Yönetmeliği'nin 2. bölümünde tanımlandığı şekilde bağımlı çocuk:

u  ebeveyn veya üvey ebeveyn veya kişinin eşinin veya hukuki partnerinin ebeveyn veya üvey ebeveyn;

u  veli

COVID-19'a sahip olan veya COVID-19'un herhangi bir belirtisi veya semptomu sergileyen tüm yabancı uyruklu kişilerin Kanada'ya girmeleri yasak olmaya devam etmektedir.

Bu değişiklik, Kanada'daki öğrenci veya çalışma vizesi gibi geçici sakinlerin yakın aile üyeleri için geçerli değildir.

Kısa Bilgiler

COVID-19 belirtileri veya teyitleri varsa, menşe ülkesi veya giriş şekli ne olursa olsun Kanada'ya giren herkes 14 gün boyunca kendilerini izole etmeli veya COVID-19 belirtileri yoksa 14 gün boyunca karantinaya almalıdır.

Kanada vatandaşlarının ve Kanada'da 14 gün veya daha kısa süre kalmak isteyen kalıcı sakinlerin asemptomatik yabancı ulusal yakın aile üyeleri, girişleri isteğe bağlı bir amaç olmadığı sürece ve ABD'den giriş yapmak istiyorsa, Kanada'ya girebilirler. seyahat amaçlarına ve amaçlanan kalış sürelerine göre karantina gereksinimine uyabileceklerdir.

21 Mart'ta yürürlüğe konulan Kanada-ABD sınırındaki tüm isteğe bağlı / isteğe bağlı seyahatler üzerindeki geçici kısıtlama devam ediyor. Bu kısıtlama en az 21 Haziran 2020 tarihine kadar geçerlidir.

Yakın aile üyesinin, temel ihtiyaçlara (yiyecek ve ilaç gibi) erişebilecekleri ve 65 yaş ve üstü yetişkinlerle temasta bulunmayacakları 14 günlük karantina için uygun bir yere sahip olduklarını doğrulamaları gerekecektir. Seyahat edenlerin Kanada'ya varmadan önce karantinaya alacakları yerler için planlar yapmaları beklenecektir.

Yolcular, eyalet / bölgesel giriş, karantina ve halk sağlığı gerekliliklerinin farkında olduklarından ve bu gereksinimlere uyduklarından emin olmak için ilgili il / bölge web sitelerine danışmalıdır.

31 Mart 2020 itibariyle, Kanada'ya herhangi bir şekilde (hava, kara veya deniz) gelen herkes, giriş bilgilerini iletişim bilgilerini bir sınır hizmetleri görevlisine bildirmelidir. Bu bilgiler, Kanada Halk Sağlığı Kurumu adına, 2020-0260 sayılı Konsey'de belirtilen 14 günlük karantina veya izolasyon gereksinimlerinin uygunluğunu ve uygulanmasını desteklemek için toplanır. Yolcular, bekleme sürelerini azaltmak ve sınırdaki teması sınırlandırmak için varıştan önce mobil ArriveCAN Uygulamasını indirmeleri önerilir. Uygulama, Apple App ve Google Play mağazalarında kullanılabilir.