PAYLAŞ
Facebook Twitter More...

Air Canada Tarife Değişikliği Güncellemesi

Air Canada bugün, Kanada ve ABD de dahil olmak üzere ulusal hükümetlerin sınırları kapatmak ve ticari havacılığın sınırlandırılması kararlarına cevaben uluslararası ve ABD uçuşlarının çoğunu 31 Mart 2020'ye kadar kademeli olarak askıya alacağını açıkladı. Sonuç olarak, Tarife Değişikliği bildirimlerini 19 Mart 2020'de GDS’lerden almaya başlayacaksınız.

Uçuşları iptal edilen yolcular, ücret türünden bağımsız olarak 24 ay boyunca geçerli olan tam kredi alabilir. Kısa bir süre içinde 24 aylık geçerliliğin nasıl işleneceği hakkında ek bilgiler sunacağız. Şu anda, bu tarife değişikliğinden etkilenen biletlere işlem yapmamak veya geri ödeme yapmaktan kaçınmanızı rica ediyoruz.

Tarife değişiklik kurallarındaki bu yeni değişiklik, 19 Mart 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir. 19 Mayıs’tan önceki uçuşlarda gerçekleşen tarife değişiklikleri ve iptallerde standart tarife değişikliği kuralları uygulanacaktır.

Ayrıca, eve gitmesi gereken müşteriler için koltukların kullanılabilir hale getirilmesi için, orijinal Bilet Zaman Sınırı'na (TTL) bakılmaksızın, Uluslararası segmentleri ve bilet numaraları olmayan mevcut PNR'ların iptal edileceğini lütfen unutmayın.

Devam eden desteğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

Air Canada Uçuşları Hakkında Güncelleme

Air Canada bugün, Kanada ve ABD de dahil olmak üzere ulusal hükümetlerin sınırları kapatmak ve ticari havacılığın sınırlandırılması kararlarına cevaben uluslararası ve ABD uçuşlarının çoğunu 31 Mart 2020'ye kadar kademeli olarak askıya alacağını açıkladı.

Diğer hükümet kısıtlamalarına tabi olarak, Air Canada 1 Nisan 2020'den sonra seçili Kanada şehirlerinden az sayıda uluslararası ve ABD hatlarında hizmet etmeye devam edecek.

Tüm program değişiklikleri www.aircanada.com adresinde bulunabilir.

Uluslararası ve ABD uçuşları

Yolcuların kendi ülkelerine geri dönebilmeleri ve kargo işlemleri için Londra, Paris, Frankfurt, Delhi, Tokyo ve Hong Kong’a uçuşlar devam edecektir. Kalan uçuşlar 30 Nisan’a kadar durdurulmuştur.

ABD ve Kanada hükümetlerinin geçici sınır kapatması sonucunda Air Canada ABD’de uçuş yaptığı havalimanı sayısını geçici bir süre 13’e düşürmüştür.  New York (LGA and EWR), Boston, Washington, D.C. (IAD and DCA), Chicago, Houston, Seattle, San Francisco, Los Angeles, Denver, Orlando and Fort Lauderdale havalimanlarına uçuşlar devam edecektir.

Son olarak Air Canada 30 Nisan’a kadar 40 havalimanında iç hat uçuşlarına devam edecektir.

Tarife değişiklikleri için lütfen aircanada.com adresimizi kontrol ediniz.