PAYLAŞ
Facebook Twitter More...

✈ Air Canada: Koronavirüs ile ilgili neler yapıyoruz?

Değerli iş ortaklarımız,

Havacılık endüstirisi her zaman çok hızlı değişim göstermiştr ve bugünler de bundan daha farklı değil. Yolcularımıza güvenli bir şekilde hizmet verip sözümüzü tutarken dünyada olup biten gelişmelere hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermemiz son derece önemli.

Hepimizin yaptığı gibi biz de Korona virüsünün küresel etkilerini gözlemliyoruz ve hem Kanadalı hem de uluslar arası sağlık otoriteleri ile sürekli iletişim halindeyiz. Air Canada olarak en önemli değerimiz, Önce Güvenlik – hem çalışanlarımız hem yolcularımız için. Bu doğrultuda bu değerimizi yerine getirmek için neler yaptığımızı sizinle paylaşmak isteriz.

  • Havalimanında: Daha hijyenik bir havalimanı tecrübesi için, check-in kontuarları, kapılar ve lounge alanları gibi anahtar noktaları el dezenfektanları yerleştirdik.
  • Uçuştan önce: Eğer yolcular check-in ya da boarding sırasında sıhhatli görülmezler ise çalışanlarımız, ilgili yolcudan havalimanındaki sıhhi masadan kontrol talebinde bulunabilirler. Eğer sıhhi otoriteler izin vermez ise yolcunun uçağa alınmasına izin verilmemektedir.
  • Havada: Uçaklarımız, %99.9 etkinliğinde havadaki partikülleri yakalayabilen Yüksek Etkili Partikül Hava filitreleri ile donatılmıştır. Bu filitreler bakteri ve virüs gibi mikrobik organizmaları emebilmektedir. Bu filitreler hastanelerde kullanılan filitreler ile aynıdır ve her 2-3 dakikada bir kabindeki havayı temizlemektedirler.
  • Her uçuştan sonra: Korona virüsü rutin yüzey temizliği ile etkisiz hale getirilebilmektedir. Air Canada, hastanelerde de kullanılan, mikrobik organizmalar üzerinde etkinliği de kanıtlanmış temizlik ürünleri kullanmaktadır.
  • Air Canada’nın aldığı tüm önlemleri okumak için lütfen tıklayınız.

Bildiğiniz üzere, daha fazla etkilenen Çin, Güney Kore, Hong Kong ve İtalya’ya servislerimizi geçici olarak durdurduk ya da azalttık. Tarifemiz ve kapasitemizi pazarın ihtiyaçları doğrultusunda düzenlemeye devam ediyoruz. Bazı hatlarda erteleme ya da geçici olarak durdurma kararı aldık.  Tam listesine buradan erişebilirsiniz.

Seyahati yaklaşan yolcularımız için bugün bir defaya mahsus esnek değişiklik kuralı getirdik. Ayrıca seyahat için tereddütü olanlara da esneklik sağlayabilmek adına yeni alınacak biletlerde de değişiklik ücretini kaldırdık. Tüm detaylar için www.aircanada.com sayfamızı ziyaret edin.

Aynı zamanda  Boeing 737 MAX uçaklarının güvenlik durumunu gözlemlemeye devam ediyoruz. Yolcularımızın güvenle seyahat edebilmesi adına bu hafta 737 Max uçaklarını 8 Eylül 2020 tarihine kadar yaz tarifemizden çıkardık. Bu uçaların güvenliğini sağlamak için havacılık otoriteleri ile görüşmelerimiz devam ediyor.

Sizi temin ederim ki son on yıldır yaptığımız değişimin sonucunda bu gibi geçici kesintilerden kendimiz korumak adına hiç olmadığımız kadar iyi pozisyondayız. Yönetim takımının hızlıca harekte edip bizi ileriye taşıyacağına güvenebilirsiniz.

33 yıldır bu işin içindeyim ve birlikte çok şey yaşadık. Şahsen tanıdığım kişilere ve yakında bir gün görüşmeyi umduğum diğerlerine, müşterilerimize olan bağlılığınızı ve Air Canada'ya olan güveninizi takdir ediyorum.

Sizi işimiz ve sektörümüz hakkında düzenli olarak bilgilendirmeyi umuyorum. En son haberler için  acente portalımızı da ziyaret edebilirsiniz. Bu arada, herhangi bir sorunuz olursa lütfen Air Canada Satış ekibiyle iletişime geçin.

Çok teşekkürler

Lucie Guillemette

Chief Commercial Officer, Air Canada